Komunikat 11-09-2020

piątek, 11.09.2020 11:45

Montaż instalacji zasilania z nowych kotłów

Energa Kogeneracja montuje instalację zasilaną z nowych kotłów. W tym czasie ciepło dostarczy ciepłownia “Dojazdowa”.

W elektrociepłowni Energa Kogeneracja prowadzone są prace związane z zapewnieniem dostaw ciepła w zbliżającym się sezonie grzewczym. W związku z montażem instalacji, zasilanej z nowych kotłów, EKO nie będzie dostarczała ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej w dniach 15-17 września br. W tym czasie do sieci dostarczana będzie ciepła woda z ciepłowni Dojazdowa. Mogą wystąpić krótkotrwałe niedogodności dla odbiorców.

Prace w elektrociepłowni EKO rozpoczną się we wtorek od godz. 700 , a zakończą w czwartek o godz. 2300. W kolektor wody grzejnej, stanowiący część układu technologicznego elektrociepłowni w Elblągu, włączona zostanie instalacja zasilana z nowych mobilnych kotłów olejowych. Realizacja tych prac wymaga wstrzymania dostawy ciepła przez EKO do miejskiej sieci ciepłowniczej.

W tym czasie do sieci dostarczana będzie ciepła woda z ciepłowni Dojazdowa, należącej do EPEC.

Za niedogodności, wynikające z przerwy w pracy elektrociepłowni, z góry przepraszamy. Warto mieć na uwadze, że montowane w elektrociepłowni EKO nowe kotły mobilne mają zapewnić bezpieczeństwo energetyczne miasta w trakcie zbliżającego się sezonu grzewczego 2020/21.