Ciepło systemowe


Podstawowa działalność ENERGA Kogeneracja Sp. z o.o. związana jest z produkcją energii cieplnej na terenie Elbląga, Żychlina, Wyszogrodu i Winnicy. W listopadzie 2010 roku przystąpiliśmy do Programu Promocji Ciepła Systemowego. Jest to innowacyjny program, który powstał pod patronatem Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie i w ścisłej współpracy z  przedstawicielami firm ciepłowniczych oraz grupami specjalistów z różnych gałęzi marketingu.

Ciepło Systemowe to marka i ogólnopolski program, otwarty dla firm, które zaakceptują i będą stosowały ujednolicone i wysokie standardy w zakresie obsługi klientów indywidualnych i biznesowych, w obszarze technicznym i marketingowym oraz edukacji na rzecz efektywnego zarządzania energią. Wokół marki Ciepło Systemowe skupiło się już ponad 80 firm.


Ciepło Systemowe to niewidzialny, ale odczuwalny komfort, doceniany przez użytkowników. Jego wysoką jakość potwierdzają wyróżnienia godłem „Teraz Polska" oraz nagrodą „Ten, który zmienia polski przemysł".

Kierując się podobnymi działaniami przedsiębiorstw w Europie Zachodniej i Północnej (m.in. Danii, Szwecji a także i w Polsce) zainicjowany został w 2007 roku Program Promocji Ciepła Systemowego, który dziś integruje ponad 85 firm z całej Polski. Celem przedsięwzięcia jest dalsze kształtowanie pozytywnego wizerunku produktu oraz budowanie świadomości i znajomości jego marki oraz zalet. Rozpoznawalna marka ułatwia przedsiębiorstwom ciepłowniczym dotarcie do nowych Odbiorców, Klientów i Inwestorów. Ciepło Systemowe to również znak gwarancji dla Konsumentów, że produkt spełnia wysokie normy jakościowe przyjęte w Karcie Standardów. Potwierdzeniem tego faktu jest uzyskanie przez Ciepło Systemowe w 2009 r. godła "Teraz Polska".


Idea Ciepła Systemowego


Ciepło to jeden z ważnych elementów towarzyszących naszemu życiu, nad którymi właściwie nie zastanawiamy się,  na co dzień. Chcemy, aby w naszym  mieszkaniu było ciepło, aby ciepła woda była dostępna zawsze wtedy, gdy jej potrzebujemy. Zależy też nam na tym, żeby była to jak najbardziej ekonomiczna metoda ogrzewania na dodatek przyjazna środowisku. Jednak nie wszyscy użytkownicy, którzy mają centralne ogrzewanie mogą liczyć na aż taki komfort. Korzystają z niego w pełni tylko odbiorcy Ciepła Systemowego. Zapewnia ono konkurencyjne cenowo ogrzewanie, komfortowe warunki w pracy i w domu, które nie wymagają praktycznie żadnego zaangażowanie ze strony użytkownika. W przeciwieństwie do alternatywnych sposobów ogrzewania, Ciepło Systemowe to bezobsługowe, ekonomiczne ogrzewanie dostępne przez cały rok, pozwalające czuć się komfortowo we własnym mieszkaniu. Ponadto dzięki nowoczesnym urządzeniom grzewczym można racjonalnie korzystać z dostarczonego ciepła przyczyniając się w ten sposób do efektywnej ochrony środowiska naturalnego.

 

Wymierne korzyści Ciepła Systemowego


Bezpieczeństwo
Ciepło Systemowe to najbezpieczniejszy sposób ogrzewania mieszkań, budynków użyteczności publicznej oraz powierzchni przemysłowych i handlowych. Korzystając z niego nie musisz obawiać się niebezpieczeństw związanych z innymi, alternatywnymi nośnikami energii. Nie musisz też martwić się o okresowe przeglądy szczelności instalacji i sprawność urządzeń grzewczych oraz wentylacji – komfort i bezpieczeństwo to podstawowe zalety Ciepła Systemowego.

Oszczędność
Oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale i czas. Masz kontrolę nad wydatkami. Stosowana w przypadku Ciepła Systemowego automatyka pogodowa i regulacja termostatyczna pozwala na racjonalne ogrzewanie mieszkania, dzięki czemu masz wpływ na oszczędzanie ciepła. To najbardziej konkurencyjne rozwiązanie dla efektywnego ogrzewania, którego koszt rośnie najwolniej w stosunku do innych dostępnych na rynku sposobów ogrzewania.

Ekologia
Ochrona środowiska jest dla nas niezwykle istotnym zagadnieniem. Dlatego proponujemy nowoczesny system grzewczy produkujący ciepło ekologiczne. Centralizacja źródeł emisji zanieczyszczeń w miejscu wytwarzania Ciepła Systemowego ułatwia kontrolę przestrzegania norm i pozwala likwidować tak zwaną niską emisję, czyli dym z setek kominów i pieców węglowych. Ciepło Systemowe coraz częściej wytwarzane jest w kogeneracji, a więc w tym samym miejscu powstaje energia elektryczna i ciepło, co pozwala na znaczną redukcję emisji zanieczyszczeń oraz ograniczenie wykorzystania paliw.

Pewność
Ciepło Systemowe to pewność stałego zaopatrzenia w ciepło i ciepłą wodę bez względu na zawirowania w polityce międzynarodowej i obawy o przerwy w dostawach paliw. To także komfort korzystania z ciepła przez cały rok. Dziś to ty decydujesz, kiedy chcesz ogrzewać swoje mieszkanie, dostosowując w każdej porze roku temperaturę w pomieszczeniach do indywidualnych potrzeb. Pojęcie „sezonu grzewczego" to już przeszłość.

Wygoda
Jeżeli nie musisz się martwić o ciepło i ciepłą wodę, zapewne Twoje mieszkanie już ogrzewane jest Ciepłem Systemowym. To najwygodniejszy sposób zapewnienia ciepła – nie wymaga Twojej troski.  Swoim niewidzialnym działaniem daje odczuwalne efekty, zapewniając ciepło zawsze wtedy, gdy go potrzebujesz. Ciepło Systemowe to poczucie nieprzerwanego komfortu cieplnego w pracy i w domu – niezależnie od zmian pogody i pór roku.

Więcej o programie Ciepło Systemowe można przeczytać na stronie http://www.cieplosystemowe.pl/

Oferta dostaw biomasy